Lietuvos dviratininkų bendrija
http://forumas.dviratis.lt/

Panemunės šilo dviračių takas ir Smetonos al.
http://forumas.dviratis.lt/viewtopic.php?f=10&t=144
Puslapis 11

Autorius:  PauliusB [ 2011 Gru 20 23:34 ]
Pranešimo tema:  Panemunės šilo dviračių takas ir Smetonos al.

Cituoti:
Pėsčiųjų tiltą per Nemuną apšvies modernios lempos

Tamsiuoju paros metu kauniečiai vengia pėsčiųjų tilto per Nemuną, vedančio į Panemunės šilą, tačiau jau kitąmet ši pasivaikščiojimų vieta turėtų nušvisti.

Savivaldybė ketina įgyvendinti du pilotinius projektus ir dvi miesto vietas apšviesti moderniais diodiniais (LED) šviestuvais. Pirmiausiai ruošiamasi apšviesti į Panemunės šilą vedantį pėsčiųjų tiltą per Nemuną ir Riešės bei Batniavos gatves Vilijampolėje.

Pasak savivaldybės Energetikos skyriaus vedėjo Algirdo Vaitiekūno, šioms dviem vietoms jau yra parengti techniniai projektai, o šviestuvų įrengimas savivaldybei nekainuos.

Įgyvendinti pilotinius projektus pasisiūlė Kaune pradėjusi veikti Pietų Korėjos įkurta LED šviestuvų gamykla.

Anot A.Vaitiekūno, bendrovė savo išlaidas padengs iš sutaupytos elektros energijos. Skelbiama, kad diodiniai šviestuvai sunaudoja 50 –70 proc. mažiau elektros energijos nei įprasti šviesos šaltiniai.

Pagal techninius projektus Riešės ir Batniavos gatvėse apšvietimo įrengimas kainuos apie 110 tūkst. litų, o pėsčiųjų tiltui per Nemuną apšviesti reikės 367 tūkst. litų. A.Vaitiekūnas tikina, kad ant tilto planuojami įrengti šviestuvai bus atsparūs vandalų siautėjimams, dėl ko nukentėdavo anskčaiu buvę šviestuvai.

Jeigu šie du pilotiniai projektai pasiteisins, savivaldybė svarstys diodinius šviestuvus įrengti ten, kur gatvės nėra apšviestos.
http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas ... pos-397157

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/