Lietuvos dviratininkų bendrija

Forumas
Dabar yra 2023 Vas 02 23:51

Visos datos yra UTC + 2 valandos
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Laisvės alėja
StandartinėParašytas: 2011 Geg 11 09:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 04 23:47
Pranešimai: 314
15min.lt rašė:
Pėsčiųjų ir dviratininkų grumtynės prasideda

Atšilus orams į Kauno gatves plūstelėję dviratininkai pėsčiuosius užklupo nepasiruošusius. Dviejų miesto centru žingsniavusių moterų sužalojimu pasibaigusi nelaimė dar kartą priminė apie Laisvės alėjoje neišsitenkančių dviratininkų ir pėsčiųjų priešpriešą.
Nors Kelių eismo taisyklėse aiškiai nurodyta, jog dviračių takai yra skirti tik dviračiams, o per visą Laisvės alėją einantis takas yra išmargintas atitinkamais ženklais, daugeliui pėsčiųjų tai – nė motais.
Užvakar centrine miesto gatve važiavusiam 21 metų vaikinui kelią pastojo į dviračių taką staiga įžengęs vyriškis. Siekdamas išvengti susidūrimo dviratininkas išvažiavo į pėsčiųjų zoną, bet ten partrenkė ir sužalojo 28 ir 58 metų moteris. Tai pirma tokia nelaimė šiemet.
Įpročiai keičiasi vėžlio greičiu
„Kaip pėstiesiems negalima vaikščioti gatvėje, lygiai taip pat jiems negalima vaikščioti ir dviračių takais, – dėstė Lietuvos dviratininkų bendrijos pirmininkas Linas Vainius. – Tai, kad pėstieji vaikšto dviračių takais, yra didžiulė problema. Žmonės tiesiog nežiūri, kur eina. O jie neretai eina užėmę visą važiuojamąją tako dalį. Būna, kad ir šunį už pavadžio vedasi, kuris bėgioja po visą taką. Tokiu būdu pėstieji kelia pavojų sau ir kitiems.“
Paklaustas, ar yra koks nors receptas, galintis padėti išgydyti šią pėsčiomis vaikštančių kauniečių ligą, L.Vainius pripažino, jog žmonių įpročiai keičiasi labai lėtai.
„Kuo daugiau dviratininkų važinės tuo taku, kuo dažniau jie naudos garsinį signalą, skambutį ar šūktels, tuo greičiau žmonės įpras, kad ten yra dviratininkams skirta zona. Aišku, pasitarnautų ir ryškesnis ženklinimas“, – tvirtino dviratininkų bendruomenės atstovas.
Siūlo bausti
Kauno Kelių policijos valdybos viršininkas Alfonsas Tarasevičius mano, kad neretai dviratininkai dėl nutinkančių nelaimių ar kylančių pavojingų situacijų būna ne ką mažiau kalti nei pėstieji. Komisaro įsitikinimu, nepakenktų ir griežtesnės priemonės.
„Mes žmones auklėjame, auklėjame, bet niekas nesikeičia. Jeigu jie nesupranta paprastai, reikės Laisvės alėjai skirti didesnį dėmesį ir galbūt nubausti vieną kitą pažeidėją. Nubaustas pėsčiasis ar dviratininkas paskui draugams ir pažįstamiems verkia pusę metų. Žinia apie tai išplinta plačiai ir tai puikiai veikia prevenciškai“, – tvirtino A.Tarasevičius.
Pasak Kelių policijos valdybos viršininko, ženklų ar ženklinimo reikalavimų nesilaikantiems dviratininkams gresia baudos nuo 50 iki 100 Lt. Dviratininkams, pažeidusiems Kelių eismo taisykles ir sužalojusiems kitus žmones, gali būti skirtos baudos nuo 300 iki 500 Lt. Tuo tarpu pėstiesiems Kelių eismo taisyklių pažeidimai, dėl kurių kyla pavojingos situacijos, gali kainuoti nuo 100 iki 200 Lt.
http://www.15min.lt/naujiena/laisvalaik ... 328-150210

Mano komentaras:
Lasvės alėjai standartiniai taisyklėse numatyti sprendimai netinka. Galbūt reikėtų rekonstrukcijos metu kažkaip sukelti ties dviračių taku grindinį tokiu principu, kad kertantys pėsčiasis pajustų taką kojomis. Kaip ribojimas pasitarnautų ir gėlynai, pvz. nežinau kaip ten atrodys laisvė po rekonstrukcijos, bet ką manote jei takas eitų viduriu alėjos? Dabartinis plotis irgi per mažas, vos du dviratininkai prasilenkia, o jeigu koks užsisvajojęs atvažiuoja (man pačiam kartais taip būna, kad užsižiūriu :))?


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laisvės alėja
StandartinėParašytas: 2011 Geg 13 22:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 08 21:26
Pranešimai: 141
Visą tą LA nesąmonę išspręstų naujos KET, kur atsiras galimybė važiuoti šaligatviu, bet pirmumas bus pėsčiųjų.
LA yra pėsčiųjų zona, dviratininkai ten turi būti svečiais. Taškas. Varžyboms ar lenktynėms pėsčiųjų zona neturi būti skirta.

P.S. Perkelkite šia temą prie spaudos, nekurkite kiekvienai žinutei naujos temos. Ačiū.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laisvės alėja
StandartinėParašytas: 2011 Geg 13 22:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 04 23:47
Pranešimai: 314
Primenu, kad Spaudos skiltis buvo kurta spaudai nesusijusiai su kitomis. Tema tegul lieka, rašysime į ją viską kas susiję su Laisvės alėja.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laisvės alėja
StandartinėParašytas: 2011 Geg 17 09:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 04 23:47
Pranešimai: 314
Cituoti:
Dviračių takas tapo Laisvės alėjos bėda

Laisvės alėjoje įvykusi nelaimė gali atsirūgti visiems dviračių mėgėjams. Įsismaginęs dviratininkas partrenkė dvi moteris, kurios patyrė sunkių sužalojimų. Šis įvykis įsiūbavo Kauno politikų diskusijas apie dviračių tako iškėlimą iš centrinės miesto gatvės.

Praėjusį pirmadienį Laisvės alėja skriejusio jaunuolio partrenktų dviejų moterų patirti sužalojimai pasirodė esantys daug rimtesni nei buvo skelbta iki šiol. Po dviračio ratais patekusios 28 ir 57 metų moterys iškart pakliuvo į Kauno klinikose dirbančių medikų rankas. Viena nukentėjusioji atsidūrė Traumatologijos, o kita – Reanimacijos skyriuje. Dėl pastarosios moters gyvybės medikai kovojo kelias dienas. Naujausiomis žiniomis, nukentėjusiosios būklė stabilizavosi, jos gyvybei pavojus nebegresia.
Po šios nelaimės dalis Kauno politikų prakalbo, jog per visą Laisvės alėją ir Senamiestį einantis dviračių takas turėtų būti iškeltas į šalia esančias gatves. Dviračių entuziastai tokius planus vertina skeptiškai ir siūlo problemas spręsti bandant pažaboti ant dviračių sėdinčius chuliganus.
Svarbiausia – saugumas
„Laisvės alėja didžiuliais greičiais dažnai pralekia grupės jaunuolių. Tai yra labai pavojinga, – tvirtino idėją dviračius iškraustyti iš Laisvės alėjos palaikantis Kauno vicemeras Kęstutis Kriščiūnas. – Apie tai su savivaldybės administracijos darbuotojais kalbėjome dar prieš dvi savaites, pasitarimo apie lauko kavines metu. Tik paskui mes sužinojome apie tą nelaimę, kuri dar kartą įrodė, kad šalia dviračių tako nesaugu tiek vaikams, tiek jų mamoms, tiek ir vyresnio amžiaus žmonėms. Savivaldybės administracijos specialistams pavedžiau išnagrinėti galimybę iškelti dviračių taką iš Laisvės alėjos.“
Politikas pridūrė, jog dviračiams skirti takai galėtų būti perkelti į greta Laisvės alėjos einančias gatves. Anot K.Kriščiūno, keičiant dviračių takų išsidėstymą Kauno centre vertėtų pasiremti Vakarų Europos miestuose matomais pavyzdžiais.
Vertina skeptiškai
„O kur tie dviratininkai dings? Jie kaip važiavo Laisvės alėja, taip ir važiuos“, – tikino Lietuvos dviratininkų bendrijos pirmininkas Linas Vainius.
Kaunietis prisiminė, jog dar prieš įrengiant Laisvės alėja einantį dviračių taką, jis buvo nusiteikęs gana skeptiškai. L.Vainius Kauno vadovams tuomet primygtinai siūlė dviračiams skirtas zonas įrengti alėją iš dviejų pusių supančiose Kęstučio ir K.Donelaičio gatvėse. Tiesa, šiam siūlymui pasipriešino policijos atstovai, patikinę, jog dviračiai minėtose gatvėse trukdys ne tik automobiliams, bet ir viešajam transportui.
„Politikai turi suprasti, kad jei čia nebus dviračių tako, dviratininkai važiuos pasiskleidę po visą Laisvės alėją. O kur jie dings? Juk neskris oru. Tas dviračių takas suvaldo eismo srautus. Dviratininkai turi savo juostą, o pėstiesiems lieka visa likusi erdvė. Nei vienų, nei kitų iš čia neišvarysi. Mes Lietuvoje turime nemažai neveikiančių ar visiškai sveikam protui prieštaraujančių draudimų. Šis būtų būtent toks. Uždrausti šio reiškinio neįmanoma. Mano galva, Laisvės alėjoje turėtų būti pėsčiųjų pirmumas. Dviratininkai turėtų važiuoti mandagiai, tvarkingai ir labai atsargiai. Norint padidinti pėsčiųjų saugumą, visų pirma reikia sutramdyti chuliganus. Juos reikia bausti be kalbų ir didesnių skrupulų“, – tvirtino L.Vainius.
Gatvėje – didžiulis pavojus
Panašų požiūrį dėstė ir didžiausiu dviračių mėgėju savivaldybėje laikomas Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus vedėjas Raimundas Šmitas. Ištisus metus kasdien į darbą dviračiu minantis valdininkas akcentavo, jog tvarkos galima pasiekti tik pažabojus chuliganus.
„Ką tie policininkai su riedžiais ir visi kiti veikia? Reikia kiek griežčiau pakontroliuoti, pagauti vieną kitą, kuris Laisvės alėja lekia lyg akis išdegęs. O kodėl mes kontroliuojame automobilių greitį? Leiskime jiems miesto gatvėmis važiuoti 120 km/val. greičiu. Pažiūrėsime, kas tada bus.
Jeigu dviratininkai važiuos 10–15 km/val. greičiu, visi gražiai sutilps. Juo labiau kad pėstieji Laisvės alėjoje turi penkis kartus daugiau erdvės nei dviratininkai“, – kalbėjo R.Šmitas.
Kalbėdamas apie kai kurių politikų siūlymus dviračius minti važiuojamojoje gatvių dalyje, savivaldybės klerkas patikino to daryti nerekomenduojantis niekam.
„Tai yra labai pavojinga. Kiek tenka trumpus atstumus įveikti važiuojant gatve, tai visą laiką dvi akys kaktoje ir žiūri, kad tavęs nepervažiuotų. Tegul patys politikai išvažiuoja į automobilių juostą ir pamatys, koks ten malonumas“, – teigė savivaldybės Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus vadovas.
Be policijos pagalbos neišsivers
Kitas miesto vicemeras Povilas Mačiulis tvirtino, jog per Laisvės alėją ir Senamiestį einantis dviračių takas yra pati mėgstamiausia šios transporto priemonės mėgėjų trasa. Todėl, anot politiko, tokių drastiškų priemonių, kurias siūlo jo kolega K.Kriščiūnas, imtis nereiktų.
„Tiek Vakarų Europoje, tiek Nidoje ar Klaipėdoje mes matome akivaizdžius pavyzdžius, kad ir dviratininkai, ir pėstieji gali puikiausiai sugyventi. Čia daugiau eismo dalyvių kultūros klausimas. Dviratininkai turi jausti, kad šalia eina pėstieji ir atvirkščiai. Tai galima pasiekti su policijos pagalba žmonėms aiškiai primenant, kad ta juosta yra skirta dviračiams, o ne pėstiesiems. Antra, galima dviračių taką pažymėti ryškesnėmis spalvomis ar net įrengiant nedideles pakylėles“, – savo siūlymus dėstė P.Mačiulis.
„15min“ kalbinti Kelių policijos valdybos vadovai pažadėjo Laisvės alėja pavojingai važiuojantiems dviratininkams skirti ypatingą dėmesį.

http://www.15min.lt/naujiena/miestas/ka ... -42-150946


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laisvės alėja
StandartinėParašytas: 2011 Geg 17 10:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 04 23:47
Pranešimai: 314
Cituoti:
Kauno policija ieško liudininkų, mačiusių, kaip dviratininkas partrenkė dvi moteris

Kauno policija prašo pagalbos, aiškinantis įvykio, per kurį Laisvės alėjoje nukentėjo dvi pėsčiosios, aplinkybes. Moteris partrenkė dviratininkas.

Nelaimė įvyko gegužės 9 dieną, apie 16.40 val., Kaune, Laisvės alėjoje, prie 101-ojo namo. Dviratininkas, važiuodamas dviračių taku ir norėdamas išvengti susidūrimo su pėsčiuoju, staigiai stabdė. Tuomet išlėkė į pėstiesiems skirtą dalį, kur parbloškė ir sunkiai sužeidė dvi moteris.
Apie nelaimę 15min.lt jau rašė. Taip pat ir apie tai, jog po šio įvykio miesto politikai atnaujino diskusijas dėl dviratininkų iškėlimo iš Laisvės alėjos.
Įvykį tiriantys policijos pareigūnai prašo žmones, mačiusius šį įvykį, atsiliepti ir kreiptis į Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybą tel. (8 37) 30 32 43, (8 37) 30 32 44 arba (8 37) 30 32 00 (visą parą).
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nu ... -59-151184


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laisvės alėja
StandartinėParašytas: 2011 Geg 23 13:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 04 23:47
Pranešimai: 314
Minthon rašė:
http://www.tv3.lt/webtv?clipid=247499 - žiūrėti nuo 7:58

TV3 reportažas, dėl laisvės alėjoje esančio dviračių tako naikinimo, o taip pat ir keletas komentarų iš mūsų mylimų kolegų - velomanų.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laisvės alėja
StandartinėParašytas: 2011 Geg 23 16:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 08 21:26
Pranešimai: 141
Na ir nusišneka ponas K.Kriščiūnas. Ačiū dievui, kad jis man ne giminaitis ;)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laisvės alėja
StandartinėParašytas: 2011 Bir 03 00:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 05 23:23
Pranešimai: 166
Viena iš tų partrenktų ir stipriai sužalotų moterų garsi Kauno ponia, architektė, buvusi Seimo narė Jūratė Juozaitienė; įtakingo ir labai "tamsiai" kontraversiško Kauno architekto (buv. savivaldybės tarnautojo) Virginijaus Juozaičio žmona. Anot liudininkų, ėjusi toli nuo dvirtakio partrenkimo momentu. Iki šiol sutrikę judesiai, vaikšto su lazdelėmis, sunki koordinacija ir t.t.

Neeilinis įvykis, kai kažkoks balvonas su dviračiu nukirto 3 žmones ir 2 iš jų sunkiai sužalojo. Turėjo būti didelis greitis ir labai neatsargus vairavimas, sakyčiau piktybiškas. Negirdėti, ar jam pritaikyta atsakomybė už tuos veiksmus.

Užtat ir daug triukšmo dėl šios įtakingos poros. Kauno m. savivaldybės valdančiojoje koalicijoje dar rimtai vyksta svarstymai panaikinti dvirtakį Laisvės al. ir iškelti dviratininkus į gretimas Donelaičio ir Kęstučio gatves, kartu su autobusais ir "mikruškėmis". Tikiuosi, kad miesto valdžioje užteks sveiko proto nedaryti tokių nesąmonių, bet įgalioti policijos atstovus prižiūrėti viešąją tvarką, tame tarpe ir tramdyti dviračių chuliganus, kurių gan nemažai, ir pėsčiuosius, vaikštančius dviračių takais.

Linksmiausia, kad ir Kauno dvirtakių spec.plane, ir Laisvės al. rekonstrukcijos projekte ir realiame gyvenime šitam dviračių takui nėra tinkamos alternatyvos šioje miesto dalyje.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laisvės alėja
StandartinėParašytas: 2011 Bir 08 10:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 07 08:54
Pranešimai: 3
Esu buvęs Švedijoje, Trollhattan mieste. Ten yra Laisvės alėjai identiška gatvė (tik trumpesnė). Sprendimas paprastas ir genialus: vidurinė dalis (tarp medžių) skirta dviračiams, o šonai pėstiesiems. Lauko kavinės užima (neskausmingai) dalį pėsčiųjų zonos ir visiškai nekliūna dviratininkams... :roll:


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Laisvės alėja
StandartinėParašytas: 2011 Bir 08 13:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 04 23:47
Pranešimai: 314
Kur rasti LA rekonstrukcijos dokumentus? Man įdomu kaip bus su dviračių taku.


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 26 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007
[ Time : 0.032s | 17 Queries | GZIP : Off ]