Lietuvos dviratininkų bendrija

Forumas
Dabar yra 2024 Kov 19 07:15

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 57 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Ar tinka forumo aprašymui žodis "dviratystė"?
Taip 23%  23%  [ 7 ]
Ne 48%  48%  [ 15 ]
Geriau "apie dviračiavimą" 10%  10%  [ 3 ]
Neturiu nuomonės 19%  19%  [ 6 ]
Viso balsų : 31
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2011 Sau 21 09:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 09 00:08
Pranešimai: 153
Ni_ rašė:
Aš kaip filologė jaučiu pareigą priminti, kad kalba turi savo sistemą. Daiktavardžiai, reiškiantys veiksmo pavadinimą su priesaga -imas yra padaromi iš būtojo kartinio laiko veiksmažodžio kamienų. Taigi "dviračiavimas" būtų įmanomas, jeigu būtų veiksmažodis - dviračiuoti, dviračiuoja, dviračiavo. Aš kol kas tokio negirdėjau.


jeigu liaudziai patinka sie zodziai ir zmones juos naudoja bei naudos, tai reikia papildomai iteisinti ir siuos zodzius: dviračiuoti, dviračiuoja, dviračiavo :D


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Sau 21 16:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 06 09:32
Pranešimai: 25
Liaudžiai patinka ir "dviratastai"... :roll: Surinkite googlėje, rasite. Aš už liaudies švietimą :lol:


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Sau 21 18:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 05 23:23
Pranešimai: 166
1) Aš už taisyklingą kalbą ir pagarbą kalbos dėsniams. Nijole, jei paruoštumėte kokį raštą-pasiūlymą Lietuvių kalbos komisijai, su malonumu nusiųsčiau nuo LDB su prašymu padirbėti prie šių terminų :-)

2) Dėl nuorodų į straipsnius. Siūlau laikytis nuostatos, kad radus tinkamą straipsnį apie dviratystę, dėti forume tiek nuorodą, tiek pilną tekstą. Taip visa naudinga informacija kaupiama vienoje vietoje, daug patogiau skaityti ir sekti diskusiją ilgalaikėje perspektyvoje. Visi esame susidūrę, kad dalis nuorodų po kurio laiko nebeveikia ir vėliau nebegali pasiekti norimos informacijos. Kita vertus, nepatogu varinėti po visą internetą per nuorodas.
Manau, tai labai nedaug papildomų pastangų, šalia nuorodos nukopijavimo.

3) Kada pilnas redaktorius bus padarytas numatytuoju ? Juk tai nesudėtinga, tiesa ?

4) Rašykite tuo tikslesnius temų pavadinimus, daug patogiau susigaudyti. Pataisiau pavadinimą dėl Kauno dviračių takų planavimo.

5) Siūlau padaryti pasiūlymus dėl forumo atvirus visiems dalyviams. Taip gausime daugiau vertingų nuomonių ir visi dalyviai jausis vienodai gerbiami, galėdami pareikšti nuomonę ir teikti pasiūlymus. Nieko čia konfidencialaus ir išskirtinio tik LDB nėra.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Sau 21 19:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 06 09:32
Pranešimai: 25
Aš jau konsultavausi su Valstybine kalbos komisija. Jie atsakė, kad ir "dviratystė" ir "dviratininkystė" yra taisyklingos darybos dirbtiniai žodžiai (plg. „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ (el. variantas http://www.lki.lt/dlkz) teikiamus žodžius laikrodininkystė, malūnininkystė, žmogėdrystė ir kt.).
Cycling paprastai verčiama važiavimas (važinėjimas) dviračiu; dviračių sportas." - čia jų atsakymas.
Aš pati pavarčiusi Akademinę gramatiką nusprendžiau, kad būtent "dviratystė" yra labiau tinkamas, nes priesaga -ystė turi daugiau reikšmių negu - ininkystė, kuri reiškia tik verslą ir mokslą.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Sau 21 20:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 04 23:47
Pranešimai: 314
Pilnas redaktorius pastaruosius 5 metus tau pasiekiamas spaudžiant "Atsakyti" mygtuką. Greitųjų atsakymų redaktorius, kurį aš šiandien išėmiau turi tik įjungti/išjungti galimybę. Tai ir turėjau omeny ankstesnėje žinutėje.
Redaguota: Dėl 5 punkto dar pažiūrėsiu, galbūt pavyks prikabinti visose skiltyse.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Sau 21 23:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 09 00:08
Pranešimai: 153
Ni_ rašė:
Aš jau konsultavausi su Valstybine kalbos komisija. Jie atsakė, kad ir "dviratystė" ir "dviratininkystė" yra taisyklingos darybos dirbtiniai žodžiai (plg. „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ (el. variantas http://www.lki.lt/dlkz) teikiamus žodžius laikrodininkystė, malūnininkystė, žmogėdrystė ir kt.).
Cycling paprastai verčiama važiavimas (važinėjimas) dviračiu; dviračių sportas." - čia jų atsakymas.
Aš pati pavarčiusi Akademinę gramatiką nusprendžiau, kad būtent "dviratystė" yra labiau tinkamas, nes priesaga -ystė turi daugiau reikšmių negu - ininkystė, kuri reiškia tik verslą ir mokslą.


Nijole, o tu klausei tos komisijos dėl žodžio "dviračiavimas" ir kitų jo formų?

Manyčiau, kad reikėtų padaryti forumo dalyvių, o galbūt ir platesnio masto apklausą dėl šio naujadaro verčiant žodį "cycling" į lietuvių kalbą.
Man dviratystė truputį panašiai skamba kaip beprotystė ar kvailystė, gal todėl šio žodžio iki šiol niekas net nesiryžo naudoti :roll:
tokią apklausą iš karto galėsiu sukurti dviratis.lt
Pauliau, butu gerai, kad šią diskusiją dėl forumo galėtų skaityti visi, ne tik LDB nariai.

Kitas variantas paklausti žmonių, kaip jie supranta žodį "dviratystė". Jeigu supranta teisingai dauguma žmonių, gal tada jį būtų verta naudoti. :roll:


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Sau 22 00:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 06 09:32
Pranešimai: 25
Apie "dviračiavimą" tikrai neklausiau ir neklausiu, nes tik visiškas kalbos analfabetas gali tokius dalykus sumąstyti. Juk turi namuose lituanistę, Sauliau, ir pasiklausk - kam tau ta kalbos komisija... :lol:


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Sau 22 00:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 09 00:08
Pranešimai: 153
Ni_ rašė:
Apie "dviračiavimą" tikrai neklausiau ir neklausiu, nes tik visiškas kalbos analfabetas gali tokius dalykus sumąstyti. Juk turi namuose lituanistę, Sauliau, ir pasiklausk - kam tau ta kalbos komisija... :lol:


aš jau rašiau, kad mano namų lituanistei labiau patinka žodis "dviračiavimas" :lol:
visus kviečiu balsuoti dėl naujo termino žodžiams "važiavimas dviračiu" (angl. cycling) www.dviratis.lt pakelbtoje naujoje apklausoje ;)

beje, verčiant žodį "cycling" į lietuvių kalbą, mums reikalingas ne tik trumpas daiktavardis, bet ir veiksmažodis. Pavyzdžiui "Let's go cycling". Vertimas būtų "einam pasivažinėti dviračiu".
Kaip padarysit trumpą veiksmažodį vietoj "pasivažinėti dviračiu" iš žodžio "dviratystė"? :roll:
Manyčiau, kad tam puikiai tiktų ir turbūt visiems būtų suprantamas terminas "dviračiavimas", pvz., einam dviračiuoti :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Sau 22 00:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 05 23:23
Pranešimai: 166
Sauliau, jei manai, kad masiniai balsavimai yra geras būdas taisyklingiems kalbos terminams prigyti, tai manau, kad klysti. Masių psichologija ne visada neša gerus sprendimus ;-) Juk lengva tai suvokti iš žargono, svetimybių, barbarizmų ir kitokio šlamšto gausiai vartojamo kasdienėje kalboje. Dviračiavimas, skamba kaip kirčiavimas, linčiavimas, sukčiavimas, beždžioniavimas...


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Sau 22 00:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 08 21:26
Pranešimai: 141
Dar prašymas Pauliui.
1. Padaryti, kad rašant atsakymą pagal nutylėjimą būtų pažymėta „Perspėti mane, kai bus parašytas atsakymas“
2. Gal įmanoma uždėti kažkokį ženkliuką, kad matytume ar rašome tik LDB nariams, ar viešai. Rašymas vien LDB nariams kartais yra beprasmis, pvz. ši tema turėtų būti vieša.
3. Viršuje kabantį LDB logotipą reikia sumažinti iki minimumo, t.y. kokių 50px aukščio vietoj dabartinių 171. Jis turėtų būti tokio paties aukščio, kaip ir antraštė. Bet neskubėk, atsiųsiu reikiamo dydžio, permatomą ir pataisytų proporcijų – kai ką reikia koreguoti.
4. Nerandu galimybės įdėti youtube klipą „inline“. Ką reiškia „Flash“ tingiu aiškintis, gal užtenka pakeisti pavadinimą?


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 57 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007
[ Time : 0.061s | 16 Queries | GZIP : Off ]