Lietuvos dviratininkų bendrija

Forumas
Dabar yra 2020 Lie 07 03:57

Visos datos yra UTC + 2 valandos
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2011 Sau 21 10:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 09 00:08
Pranešimai: 153
PRANEŠIMAS SPAUDAI

2011 01 17
KLAIPĖDA

Dviratininkai buriasi į klubą

Nors už lango žiema, dviratininkai aktyviai ruošiasi šiltajam metų sezonui ir buriasi į klubą. Sausio 22 d. 14 val. kavinėje „Cafe Kubu (H.Manto g. 10, šalia Mažvydo al.) įvyks pirmasis klubo susitikimas, kurio tema – „Atgal į vasarą!“
Kasmet mieste gausėjant dviratininkų gretoms, didėja ir poreikis dalintis patirtimi, ieškoti įdomesnių laisvalaikio praleidimo formų bei drauge spręsti iškylančias problemas.
Pasak klubo steigimo iniciatorių, parduotuvės „Tavo dviratis“ vadovės Linos Stanevičiūtės bei VšĮ „Žinių namai“, klubo idėją padiktavo pernai vasarą klaipėdiečiams pradėtos rengti sveiką gyvenimo būdą propaguojančios kelionės bei kiti renginiai, sulaukę miesto dviratininkų susidomėjimo.
„Įvairaus amžiaus klaipėdiečiai atsiliepė į mūsų kvietimą ir dalyvavo savaitgalio išvykose, kuriose siūlėme ne tik minti pedalus, bet ir kaitintis sveikuolių pirtelėje, sustiprinti kūną jogos pratimais. Ypač didelio susidomėjimo sulaukė rudenį organizuotas naktinis žygis „Arbata ant Olandų kepurės“,- pasakojo klubo steigėja.
Ši pozityvi patirtis suteikė impulsą steigti klubą, kurio tikslas - didinti miestiečių susidomėjimą sveika ir turininga gyvensena bei skatinti juos dar dažniau leisti laisvalaikį ant dviračių.
Pirmojo susitikimo akcentas – prisiminti gražiausias praėjusios vasaros kelionių akimirkas, pasiklausyti nepakartojamų įspūdžių, pasigrožėti kelionių vaizdais. Renginio svečias – nuo 14 metų dviračiu keliaujantis Rolandas Liutika, pernai vasarą kartu su „Baltic Cycle“ bei 12 įvairių tautybių žmonių grupe, dviračiu važiavęs aplink legendinį Ararato kalną. Per mėnesį klaipėdietis numynė 1800 km kilometrų ir, nakvodamas palapinėje, pats gamindamas maistą lauko sąlygomis, aplankė Gruziją, Armėniją, Iraną bei Turkiją.
Kita renginio dalis – praktinė, kviečianti susipažinti su važinėjimo dviračiais žiemą ypatumais. Susitikimo dalyviai sužinos apie specialiai žiemai skirtas dygliuotas ir nedygliuotas dviračių padangas, lengvą, šalčiui bei vėjui atsparią, bet prakaito nekaupiančią trisluoksnę aprangą, saugumą garantuojančias taisykles.
Apie pavojus ir džiaugsmus, tykančius moters dviratininkės pusnyse, pasakos Renata Mileškienė, 12 metų pedalus minanti ne tik vasarą, bet ir žiemą. Spaudžiant šaltukui ar sningant, Renata kas dieną nuvažiuoja apie 15 km.
„Kartais praeiviai apšaukia beprote, kartais – supratingai nusišypso ir praleidžia. Dviratį net ir žiemą renkuosi todėl, kad man patinka juo važinėti. Taip pat – taupumo, patogumo sumetimais, siekdama bent kiek prisidėti prie aplinkos tausojimo bei norėdama savo pavyzdžiui įkvėpti ir kitus nebijoti to daryti“,- sakė R.Mileškienė.
Žiemos metu dviratininkų klubas ketina burtis kartą per mėnesį kavinės „Cafe Kubu“ patalpose, o atšilus – rengti išvažiuojamuosius susitikimus, keliaujant iš anksto numatytais maršrutais.

Daugiau informacijos - Lina Stanevičiūtė, parduotuvės „Tavo dviratis“ direktorė, tel. 8 (46)213247, 8 674 20990.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Sau 21 11:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 04 23:47
Pranešimai: 314
Va čia tai sveikintina iniciatyva!


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Sau 21 21:25 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 05 23:23
Pranešimai: 166
Šaunuoliai :-) Ir Lina ir Rolandas LDB nariai, Rolandas LDB revizorius. Nežinau, ar Dariaus žmona Renata LDB narė ;-)


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Sau 23 20:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 09 00:08
Pranešimai: 153
http://klaipeda.diena.lt/naujienos/mies ... uba-327894

2011-01-22, 16:23 "Klaipėda"
Klaipėdos dviratininkai susibūrė į klubą

Žiemą dviračius minantys klaipėdiečiai apšaukiami bepročiais. Tačiau pasitaiko ir tokių praeivių, kurie užleidžia kelią ir paragina taip pasielgti kitus.

Šeštadienį vienoje uostamiesčio kavinių pirmą kartą susirinko dviratininkų klubo nariai. Tarp gausiai sugužėjusių šios transporto priemonės gerbėjų buvo tokių, kurie ant dviračio sėda tik vasarą ir važinėja po miestą, bet buvo ir tokių, kurie vyksta į tolimas keliones.

Pasak vienos iš klubo iniciatorių Linos Stanevičiūtės, klubo idėją padiktavo pernai vasarą klaipėdiečiams pradėtos rengti sveiką gyvenimo būdą propaguojančios kelionės bei kiti renginiai, sulaukę miesto dviratininkų susidomėjimo.

Susiburti į klubą nuspręsta, gausėjant dviratininkų gretoms ir didėjant poreikiui dalintis patirtimi, ieškoti įdomesnių laisvalaikio praleidimo formų. Tokiu būdu siekiama skatinti sveiką bei turiningą gyvenseną, taip pat kuo dažniau laisvalaikį leisti ant dviračių.

Per pirmąją susitikimą praėjusios vasaros kelionės įspūdžius pasidalijo Rolandas Liutika, su dviračiu keliaujantis nuo 14 metų.

Pernai vasarą jis kartu su "Baltic Cycle" ir 12 įvairių tautybių žmonių grupe, dviračiu apvažiavo aplink Ararato kalną, aplankė Gruziją, Armėniją, Iraną bei Turkiją.

Per mėnesį klaipėdietis numynė 1800 km kilometrų. Grupė nakvojo palapinėse, patys gamino maistą lauko sąlygomis.

Klaipėdietė Renata Mileškienė papasakojo, su kokia praeivių reakcija susiduria dviračiu važiuodama ir žiemą. Pedalais ji mina 12 metų. Renata kas dieną nuvažiuoja apie 15 km. Nuo šio malonumo žiemą sulaikė tik plikledis.

"Kartais praeiviai apšaukia beprote, kartais – supratingai nusišypso ir praleidžia", – įspūdžiais dalijosi moteris.

Net žiemą ji renkasi dviratį, nes patinka juo važinėti. Be to, tokia transporto priemonė padeda sutaupyti, tausoti aplinką bei savo pavyzdžiu įkvėpti kitus.

Renata – ne vienintelė, kuri su dviračiu nesiskiria ir žiemą. Tarp klubo narių buvo ir daugiau tokių aistruolių. Tiesa, jie pastebi, kad šią žiemą praeiviai būna piktesni ant dviratininkų.

"Turbūt kalta sniego gausa, gerokai susiaurinusi šaligatvius", – spėjo jie.

Žiemą dviratininkų klubas ketina burtis kartą per mėnesį kavinėje "Cafe Kubu", o atšilus – rengti išvažiuojamuosius susitikimus, keliaujant iš anksto numatytais maršrutais.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Vas 18 19:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 09 00:08
Pranešimai: 153
PRANEŠIMAS SPAUDAI
Klaipėda
2011 02 17

Dviratininkų klube – apie saugų keliavimą Lietuvoje ir užsienyje

Spustelėjusį šaltuką ir iš kiemo nesiruošiančią trauktis žiemą uostamiesčio dviratininkai baidys antrajame neseniai susibūrusio klubo susitikime.
Vasario 19 d., 14 val. kavinėje „Cafe Kubu“ (H.Manto g. 10) pedalus minantys klaipėdiečiai vėl prisimins įspūdingiausias praėjusios vasaros keliones bei, aiškindamiesi saugaus elgesio miesto gatvėse taisykles, ruošis būsimam sezonui.
Pirmasis parduotuvės „Tavo dviratis“ iniciatyva įkurto Dviratininkų klubo susitikimas sausio mėnesį parodė, kad gausėjančiai Klaipėdos dviratininkų bendruomenei reikalingi tokio pobūdžio renginiai.
„Į pirmąjį klubo susitikimą susirinko 30 įvairaus amžiaus klaipėdiečių, norinčių ne tik pabendrauti, pasidalinti kelionių dviračiais patirtimi, bet ir gauti naudingų žinių“,- sakė parduotuvės „Tavo dviratis“ vadovė Lina Stanevčiūtė.
Atsižvelgiant į susirinkusiųjų pageidavimus, antrajame susitikime daugiau dėmesio bus skiriama praktinei keliavimo dviračiais daliai: maršrutų planavimą, galimybes drauge keliauti su lietuvių bei tarptautinėmis grupėmis, kelionėms būtino inventoriaus technines charakteristikas, skirtingas įvairių šalių saugaus keliavimo taisykles ir kitus svarbius dalykus.
Pedalus minti pradėjęs vaikystėje ir nuo tada su dviračiu nei žiemą, nei vasarą nesiskiriantis Lietuvos dviratininkų bendrijos tarybos narys Saulius Ružinskas prisimins įspūdingą praėjusių metų kelionę po Izraelį. 16 žmonių kompanija, kurią sudarė įvairiuose pasaulio kraštuose gyvenantys rusai, kepinant 25-30 laipsnių karščiui nuvažiavo nuo Jeruzalės iki Raudonosios jūros.
Pasak S.Ružinsko, turint gerą dviratį ir norint pasaulį pažinti minant pedalus, galima aplankyti visas pasaulio šalis. Svarbiausias kelionės dviračiu privalumas – tai galimybė patirti absoliučiai visas to krašto spalvas, lėčiau keliauti, daugiau bendrauti su žmonėmis, girdėti, užuosti, ragauti.
S.Ružinskas į susitikimą atvažiuos savo kelionių dviračiu ir visiems susirinkusiems pademonstruos svarbiausius, kelionėms privalomus dviratininko aksesuarus, paaiškins, koks turi būti kelionėms skirtas dviratis, ką būtina pasiimti į kelionę, kad ji būtų komfortiška, saugi, kokių taisyklių reikia laikytis, norint išvengti nemalonių siurprizų ir kur rasti informacijos, norintiems prisijungti prie įvairių kelionių grupių.
Antrajame Dviratininkų klubo susitikime svečiuosis uostamiesčio Kelių policijos atstovas. Jis dviratininkus supažindins su saugaus elgesio važinėjant mieste ir užmiestyje taisyklėmis, primins, be kokių aksesuarų nevalia leistis į kelią, norint išvengti skaudžių įvykių, atsakys į dviratininkų klausimus.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2011 Vas 19 13:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2011 Vas 19 13:44
Pranešimai: 2
Smagu, kad susikūrė naujas klubas Klaipėdoje. Sveikinimai!


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007
[ Time : 0.016s | 13 Queries | GZIP : Off ]