Lietuvos dviratininkų bendrija

Forumas
Dabar yra 2024 Kov 19 09:21

Visos datos yra UTC + 2 valandos




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2012 Vas 09 16:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 05 23:23
Pranešimai: 166
Sveiki,
LDB reguliariai gauname paklausimų ir prašymų padėti ar patarti dėl dviratininkų eismo įvykiuose.

Persiunčiu vienos merginos laišką ir prašau dalykiškai jai patarti. Turiu jos el.pašto adresą, jei ketinate parašyti jai asmeniškai - kreipkitės. Tuo pačiu laukiu pamąstymų, ką galime pasiūlyti Kauno m. savivaldybės Saugaus eismo komisijai dėl Laisves al. dvirtakio ir jį kertančių gatvių. Tokį atvejį jau senai prognozavome ir Kauno dviratininkų susitikimuose su savivaldybe rodėme-sakėme apie šią situaciją, kad reikia pratęsti dvirtakio ženklinimą per kertamas gatves, kad dviratininkas turėtų pirmumą. Nes realiai niekas nenulipinėja susikirtimuose ir nesiveda dviračio. Nes dabar pėstieji ten turi pirmumą (perėja) ir automobiliai juos praleidžia, o dviratininkas neturi (turi nulipti ir vestis, kas tikrai nelogiškai Laisvės al. atveju. Mano pirma mintis, kad prieš gatvių susikirtimą su Laisvės al. greitį ribojantis ženklas iki 10 km/h (kaip įvažiavimuose į PC parkavimo aikšteles) ar gyvenamos zonos ženklas (galioja 20 km/h). nepamenu, ar dabar yra papildomi greitį ribojantys ženklai ar formaliia galima kirsti Laisvės al. 50 km/h ?

----------------------------------
Laba diena. Būtų malonu, kad pagelbėtumėte išspręsti bei patarti kaip pasielgti dėl eismo įvykio, kurio kaltininkas esu AŠ.
Esu kaltinama (tik po 6 mėn), kad rugsėjo 7 dieną, važiuodama Laisvės alėja, dviračio taku, kirtau sankryžą nenulipdama nuo dviračio ir taip " SUŽALOJAU" automobilį.
Įvykio metu, gavau gerą dozę šoko, tada morfijaus ir buvau gydoma klinikose. Iki dabar manęs niekas nepasigedo.
Kaltę pripažinčiau, jei būčiau lėkusi 50 KM/h greičiu. Mickevičiaus + Laisvės sankryžoje (važiuodama nuo Soboro), dviračio take, sustojau praleisti "LEXUS", NES PIRMENYBĖ JIEMS, man iš kairės pusės automobilis sustojo manęs praleisti, pajudėjo pėstieji, dešinė pusė buvo gerai matoma ir TUŠČIA (automobilio nebuvo), priešais mane (kitoje gatvės pusėje) taip pat pradėjo eiti pėstieji, todėl dviratį (dviračių take) pasivariau šiek tiek į priekį, pasibėgėjau, nespėjusi "sėdynės" padėti ant dviračio sėdynės pajutau smūgį. Dviratis sveikas, tik galinis ratas šiek tiek kreivas. Galima teigti, kad dviratis man išgelbėjo nuo kitokių traumų, nes būtų lūžę kojos.
klausimas:
1. Laisvės alėjoje pirmenybę turi kas?
2. Policininkas man popieriaus lape rodo dviračio tako linijas, kurios yra nukirstos (nenupieštos) važiuojamojoje dalyje, nors vienoje ir kitoje pusėje stovi dviračio tako ženklai. (principe jei linijos yra nukirstos ir tai ne dviračių takas, turi būti ženklas, kuris žymėtų, jog dviračių takas baigėsi.), o kada yra ženklas, tada gatvės ženklinimas negalioja, vadinasi ten yra dviračių takas. Pagal dviračių taisykles ........Varytis dviratį per jas draudžiama. Jos yra dviračių tako dalis, o besivarantis dviratį žmogus pagal KET yra pėsčiasis. Pėstiesiems dviračių taku vaikščioti ar stumdyti juo įvairius daiktus (tame tarpe ir dviračius) draudžia KET: 55 – Pėstiesiems draudžiama: 55.5 – eiti dviračių takais. Kaip pasielgti man Vasario 15 dieną, nes komisija svarstys mama nekadėją, kuri pertrenkė laisvės alėjoje Opelį.
3. Nereguliojamoje sankryžoje pagal dviračių taisykles aš turiu vestis dviratį, bet ten yra neveikiantys šviesoforai, nėra zebru pažymėtos perėjos, per kurią reikia vestis ir nėra jokio punktyro, kad toje vietoje aš galiu praeiti.
4. Man susimokėti reikės nemažai pinigų, nuo 140 iki..........., nes aš atsitrenkiau į automobilį.
5. Policininkas man pareiškė, kad toje vietoje vairuotojas gali važiuoti 50 km/h greičiu? Manau jei taip galima, ir pėstieji yra KĖGLIAI, reikia statyti šviesoforus.
kokie mano šansai išvengti baudos, nes visada dviračių taku važiuodavau, o esant sankryžai ir pėsčiųjų perėjai pažymėtai zebru dviratį vesdavausi.
Ir visiškai sorry, kad skaitote mano raštliavą, bet......nežinau kur kreiptis ir kaip pasielgti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012 Vas 09 16:58 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 04 23:47
Pranešimai: 314
Mano ketinimas buvo pasiūlyti statyti "Duoti kelią" ženklus Laisvės al. kertančiose gatvėse:
Paveikslėlis
Ir pratęsti dviračių tako žymėjimą per kelią:
Paveikslėlis

Patarimų kaip išsivartyti deja nelabai turėsiu.
Apie Laisvės al. taip pat diskutavome ir čia: viewtopic.php?f=10&t=117


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012 Vas 11 01:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 08 21:26
Pranešimai: 141
Labai painiai surašyta, bet turėtų galioti dešinės rankos taisyklė.
Būtų pravartu pasiskaityti koks Opelio vairuotojo skundas yra paduotas teismui. Be to dokumento nieko prasmingo negaliu patarti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2012 Vas 11 11:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 04 23:47
Pranešimai: 314
Laisvės al. ties kertančiomis gatvėmis yra pėsčiųjų perėja. Dar vienas variantas: pačius susikirtimus paženklinti kaip gyvenamąsias zonas. Tokiu būdu ir eismo greitis būtų apribotas. Tačiau jis turi baigtis susikirtime, o pagal mane tam reikia bent 4 panaikinančių tą zoną ženklų. Galbūt reikėtų mažesnio formato ženklų, kad negadinti Laisvės al. vaizdo.


Į viršų
 Aprašymas  
 
StandartinėParašytas: 2016 Geg 26 11:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2016 Geg 26 11:42
Pranešimai: 1
Na ir ku viskas baigėsi??? :cry:

_________________
apsauginiai kelio atitvarai


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007
[ Time : 0.016s | 15 Queries | GZIP : Off ]