Lietuvos dviratininkų bendrija
http://forumas.dviratis.lt/

Pagramančio regioninis parkas - 35 km žiedinė trasa
http://forumas.dviratis.lt/viewtopic.php?f=7&t=159
Puslapis 11

Autorius:  SauliusR [ 2012 Sau 24 14:33 ]
Pranešimo tema:  Pagramančio regioninis parkas - 35 km žiedinė trasa

Informacijos šaltinis: http://www.taurage.lt/index.php?-1066864812


PAGRAMANTYJE PRISTATYTA DVIRAČIŲ TRASA „AKMENOS IR JŪROS KRANTAIS“
2011-08-11

Šiais metais Pagramančio regioniniame parke baigta įrengta 35 km ilgio žiedinė dviračių - automobilių trasa, tai geras poilsis aktyvaus turizmo mėgėjams. Trasa nužymėta nukreipiančiosiomis ir informacinėmis rodyklėmis su atstumų nuorodomis. Nustatytose vietose įrengti informaciniai stendai, kuriuose pateikiama informacija apie lankytinus objektus. Tai puiki galimybė susipažinti su Pagramančio regioninio parko vertingiausiais gamtos ir kultūros paveldo objektais.

Rugpjūčio 6 dieną 9 valandą lankytojų centre vyko dviračių trasos pristatymas. Direktorius Vaidotas Šliogeris supažindino su projektu, žiedine dviračių trasa, parodė skaidres. Tuo tarpu miestelyje vienas po kito pasirodė dviratininkai, kas nuo Tauragės, kas nuo Šilalės. 10 valandą iš miestelyje esančios automobilių aikštelės, kurioje pastatytas stendas su informacija apie Pagramančio regioninį parką, startavo žygis „Akmenos ir Jūros krantais“. Žygeiviams išdalinus vėliavėles su dviračių trasos schema, direktorius trumpai instruktavo apie žygį, pristatė lydinčius direkcijos darbuotojus, įdėjo vaistinėlę ir palinkėjo gero kelio.

Ryžtingai nusiteikę su gera nuotaika, lydimi saulutės visi pajudėjo Pagramančio piliakalnio link. Tai pirmas sustojimas. Įkopę į kalną, aplankė Pagramančio atodangą ir pasigrožėję miestelio panorama tęsė žygį. Trumpas atokvėpis Akmenos kraštovaizdžio pažintinio tako regykloje, kur atsiveria poilsiavietės „Lakštingalų slėnis“ panorama ir Akmenos upės slėnis. Tęsiama kelionė Kreivių piliakalnio link ir atokvėpis vaizdingame akmenuotame upės slėnyje prie Akmenos didžiosios rėvos. Žygeiviai atsigaivino upėje, susipažino su sraunia akmenuota upės atkarpa. Čia keliautojus pasitiko parko darbuotojai su kava ir sumuštiniais. Pabendravę, pasistiprinę, aptarę kelionės įspūdžius su šypsena veiduose čia įsiamžinome bendroje nuotraukoje.

Kelionė tęsiama toliau, trumpas sustojimas Burkėnų kaime, kur atsiveria Akmenos kraštovaizdžio fragmentas, bei matomas kitoje upės pusėje stūksantis Kreivių piliakalnio kontūras. Trumpa mankštos pertraukėlė Alijošiškės kaime prie „Lakštingalų slėnio“. Toliau žygio dalyviai pravažiavo pro Lylavos hidrografinio draustinio pažintinį pėsčiųjų taką, aplankė akmenį „Milžiną“, Balskų poilsiavietę, Genių atodangą, Genių ir Gudlaukio ąžuolus, Akmenos ir Jūros santaką. Paskutinis sustojimas prie Pagramančio bažnyčios, susipažinta su kultūros paveldo vertybėmis.

Nuostabūs Pagramančio regioninio parko slėniai, atodangos, piliakalniai, gamtos ir kultūros paveldo vertybės paliko gerus prisiminimus. Keliautojai dėkojo už surengtą žygį ir prašė surengti kitąmet. Regioninio parko darbuotojai pažadėjo kasmet organizuoti dviračių žygį ir siekti, kad šis žygis taptų tradiciniu.

Pagramančio regioninio parko
Lankytojų centro administratorė
Rita Krompalcienė

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/