Lietuvos dviratininkų bendrija

Forumas
Dabar yra 2023 Sau 30 03:41

Visos datos yra UTC + 2 valandos
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 2011 Sau 23 19:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 2010 Gru 09 00:08
Pranešimai: 153
PANEVĖŽIO DVIRAČIŲ TAKAMS 15 metų

Motyvacija: Panevėžys jau yra įgavęs Dviratininkų miesto vardą, jį reikia įtvirtinti, panevėžiečiams reikia sudaryti vis naujų galimybių prisidėti prie dviratininkų miesto gyventojo jausenos, rinktis dviratį kaip ne tik transporto, bet ir sveikatingumo priemonę. Jaunimas per mažai juda, dėl to atsiradusi nutukimo ir iškrypusių stuburų problema, be to dviratis yra ir jaunimo užimtumo, ekonomiška ir ekologiška priemonė.

Faktai. Panevėžys nuo seno garsėja dviračių ir sveikos gyvensenos tradicijomis. Paminėtini pirmieji dviračių –pėsčiųjų takai į Berčiūnus, Velžį, Paliūniškį , Molainius, kurie vėliau buvo rekonstruoti, apjungti į sistemą, nutiesta naujų dviračių -pėsčiųjų takų, viadukų - 2 per automagistralę „Via Baltica“ , per siaurąjį geležinkelį, 5 po tiltais.

Dviračių takas pagal Nevėžį nuo Pajuosčio per Senvagę iki Berčiūnų „Žydroji Trasa“ buvo iškilmingai atidarytas prieš 15 metų - 1995 balandžio 15 dieną. Tradicinę juostelę perkirpo tuometinis miesto meras Tomas Josas , dviratininkų kelią ir susirinkusius laimino Šv. Petro ir Povilo bažnyčios klebonas monsinjoras Jonas Juodelis ( Nuotrauka Žydrosios trasos atidarymas 1995m.) Takų Sistemos kūrimas Dviračių takas Nr . 1 - „Žydroji trasa“ buvo kaip stuburas visai miesto dviračių takų sistemai ,tačiau ir pastaroji paskutiniu laiku pradėta rekonstruoti apjungiant Skaistakalnio ir Kultūros ir poilsio parką kartu su „Cido“ arena

Takas Nr. 2 – Piniava - centras – Pažagieniai - Šilagalys 14 km. Atkarpa nuo miesto iki Šilagalio naujai nutiesta ir paženklinta 1998 m. Tais pačiais metais perasfaltuota tako atkarpa nuo miesto iki Piniavos . Į klubo „Dviračiai“ valdybą leipėsi Panevėžio rajono Paįstrio gyventojų bendruomenė dėl dviračių tako pratesimo nuo Piniavos iki Paįstrio . Paruošus reikiamus dokumentus ir su Panevėžio rajono savivaldybe išsiuntus reikiamus dokumentus iš Kelių direkcijos 2008 m. gautas pažadas suprojektuoti pagal kelią A10 padidinto avaringumo 9 km. dviračių – pėsčiųjų tako atkarpą. Takas Nr. 3 –Didysis žiedas ,apjuosiantis 11 km žiedu miestą Kerbedžio – J. Biliūno – Beržų – Nemuno gatvių šaligatviais, kurie kai kur jau praplatinti ir suženklinti

1995 m mero Vizbaro vadovaujama Panevėžio miesto Savivaldybė neskyrė lėšų dviračių –pėsčiųjų takų įruošimui ,todėl suderinus miesto orientacinę dviračių takų schemą su Ūkio – Architektūros - Sporto skyriais ir Kelių policija, talkų būdu pradėti pritaikyti šaligatviai dviračių eismui, .įrengiant nuožulnumas. Talkoms vadovavo Sporto skyriaus biotransporto instruktorius A. Barauskas . Aktyviausi talkininkai K Ilginis , S. Baronas, S. Kavaliauskas „Aukštaitijos „ sporto mokyklos darbininkai, samdyti statybininkai ir net bausmę atliekantis „parininkai“ Pirmoji nuožulnumą padaryta Nemuno - Taikos g. sankryžoje ( prie pušynėlio) entuziastų A. Barausko S. Barono ir K. Ilginio . (Nuotrauka Nr. 17 Investicinio projekto ) 1997 m. Miesto savivaldybė pradėjo skirti lėšų dviračių- pėsčiųjų takų plėtrai ir rekonstrukcijai.

Takas Nr. 4 Berčiūnai – Centras - Venslaviškiai - 13 km. Tiesiant Via –Baltika kelią , dviratininkų prašymu , 2005 m. buvo suprojektuoti ir įrengti iš ES lėšų du tuneliais su privažiavimo keliais dviratininkams netoli Berčiūnų Nausėdės kaime, už 1,5 mil.. Lt ( nuotrauka Nr. 18 ) Tako atkarpai Ekranas – Venslaviškiai paruoštas projektas rekonstrukcijai iš ES lėšų dar laukia savo eilės.

Takas Nr. 5 Pramonės žiedas – 6 km. J. Janonio – Pušaloto – Pramonės gatvių nutiestais dviračių takais .

Takas Nr. 6 Kniaudiškių žiedas – Centras 6 km. Nuo Centro J Zikaro g galima saugiai nuvažiuoti į Kniaudiškių mikrorajoną (Kniaudiškių g. paruoštas projektas rekonstrukcijai) iki Babilono prekybos centrų.

Takas Nr. 7 Centras – Sodai Takas rekonstruotas ir atnaujintas miesto ir rajono savivaldybių ir iškilmingai atidarytas ir pašventintas jo Eksc. Vyskupo J .Kaunecko 2006 m.

Kitos dviračių trasos Nr. 8 a. Centras - Velžys 10 km. Tai seniausias dviračių takas Panevėžyje. Du kartus rekonstruotas - 2002 ir 2003 metais , iškilmingai atidarytas ir pašventintas Vyskupo J. Kaunecko (nuotrauka ) – 2003m gruodžio 16 dieną, kaip saugiausias takas regione b. Centras – Paliūniškis – Naujikai 12 km. Du kartus rekonstruotas ir atnaujintas dviračių takas.2002 m. Senamiesčio gatvėje Paliūniškio kryptimi , po siaurojo geležinkelio pylimu, įrengtas šiuolaikiškas tunelis dviratininkams ir pėstiesiems. (nuotrauka)

c. Centras – Bliūdžiai – Bernatoniai 9 km. – naujai nutiestas ir iškilmingai atidarytas 1998 metais ( nuotrauka )

d. Berčiūnai – Gustoniai – Nuradai 6 km. dviračių takas pagal Šiaulių kelią, nutiestas atidarytas ir pašventintas Naujamiesčio klebono A Dauknio 2007 m. (nuotrauka )

Dviračių turistiniai maršrutai . Nutiesti miestą ir rajoną jungiantys dviračių takai įgalino apjungti juos su gyvenvietėmis , kultūros paveldo objektais Panevėžio rajone. Pagal programą KOKS GRAŽUS MAŽYTIS MŪSŲ KRAŠTAS išžvalgyti maršrutai: 1. Taikos stulpas _Nevėžio – Šuojos – Upytės – 50 km.

2 . Senvagė _ Pakuodžiupiai – J. Zikaro muziejus – Skaisgiriai 3. Taikos stulpas – Berčiūnai. Klaipėdos g. Laisvės a..20 km.( Schemos pridedamos)

7 metus su moksleiviais buvo organizuojami Žygiai Anykščiuose siauruku nusivežant dviračius i „Laimės žiburio“ šventes . Įdiegtos Turistinės programos „Siaurukas + Dviratis“ – iki numatytos stotelės nuvažiavus siauruku , kelionė tęsiama dviračiu , aplankant krašto kultūros , istorijos ar gamtos paminklus, esančius siauruko turistinėje erdvėje , pvz . : Troškūnai – Surdegis : kultūros ir istorijos paminklai, Legendinės Anykščių apylinkių vietos , Virginijaus Strolės Stogastulpių kelias , kelionė siauruku ir dviračiais , aplankant piliakalnius ir t.t. Maršrutams paruošti lankstinukai .

Ekologiško transporto populiarinimas.

Skatinant įvairių bendruomenės narių norą judėti alternatyviomis transporto priemonėmis : dviračiais , paspirtukais, riedlentėmis, riedučiais kasmet rugsėjo mėnesį mieste organizuojami „Dienos be mano automobilio“ renginiai , 2009 metais Panevėžio miestas laimėjo Europos miestų Sąjungos premiją ( pridedamas filmas )Dienos be automobilio iniciatoriai ; Klubas „Dviračiai“, Aukštaitijos Siaurukas (Gintaras Kerbelis), Margaritos Rimkevičaitės technologinė mokyklą ( direktorius Tautvydas Anilionis , dviračių žygių organizatorius - entuziastas Vytautas Žemėtis ) , Savivaldybės Ekologijos skyrius (Zita Tverkutė) „Atgaivos“ir „Čiūto“ chorai (Vilius Šidlauskas, Dalia Gaspariūnienė) ,“Sigutės“ lopšelio darželis ( vedėja Berutė Laureckienė) ir daugelis kitų rėmėjų ir entuziastų.

Dviratininkai kartu su sveikuolių klubo „Atgaiva“ nariais ,visuomenininku Vidmantu Kartanu , organizuoja išvykas po Lietuvą Nidą , Austriją, Latviją, Lenkiją , Olandiją ir kt. Labiausiai nusipelnę dviratininkai ir dviračių takų rėmėjai 2008 ir 2009 m. buvo iškilmingai apdovanoti klubo „Dviračiai „ valdybos nario Virginijaus Benašo originaliais, pagamintais iš dviračių detalių, ordinais ir medaliais.

Aukštaitijos sostinės dviratininkės visuomet garsėjo aukštais pasiekimais ne tik Lietuvos , bet ir pasaulinio lygio varžybose: tai Laima Zilporytė – Seulo S olimpinių varžybų prizininkė, pirmuosius savo karjeros žingsnius pradėjusios Diana Žiliūtė, Edita Pučinskaitė, Simona Krupeckaitė, Svetlana Pauliukaitė, Vilija Sereikaitė, kitos dviratininkės ir kiti dviratininkai, būsimi čempionai. Patyrusiems Panevėžio dviratininkų treneriams nuo šiol ugdyti jaunuosius talentus bus lengviau, nes neseniai duris atvėrė universalioji „Cido“ sporto arena, kuri tapo tarptautiniu dviratininkų traukos centru, nes suprojektuotas ir įrengtas I kategorijos 250 m. ilgio olimpinius standartus atitinkantis dviračių trekas.

Panevėžys tampa europietiškas, ekologiškas ir pažangus miestas ,turintis didžiulį intelekto, sportinį ir sveikos gyvensenos potencialą .

Laisvės aikštę ir Senvagę kasdien aplanko miestiečiai ir atvykę svečiai. Miesto veidą atspindi teatro režisieriaus J.Miltinio, miesto įkūrėjo kunigaikščio Aleksandro skulptūros. Senvagėje ,kur rengiami svarbiausi miesto renginiai sumontuoti akcentai:

a. Miesto dviračių takų schema, b. Taikos stulpas ( Japonų dovana miesto bendruomenei 2000 m.) , c. Dviračių trasų krypčių rodyklės į Berčiūnus – Pajuostį – Paliūniškį – Piniavą – Velžį, “Cido“ areną . d. Žaidžiančio Šachmatininko ir dekoratyvinės akmens skulptūros. Tęsiant tradiciją ir pagerbiant žymiausius miesto sportininkus ir ekologiško transporto entuziastus 2008 m Panevėžio miesto savivaldybei siūlėme palaikyti pilietinę iniciatyvą ir Senvagėje suprojektuoti ir įrengti :Teminę kompoziciją „JUDĖK“ (Virginijaus Benašo idėja) , tačiau užėjus sunkmečiui pasiūlymas buvo atidėtas neapibrėžtam laikui.

IŠTAKOS IR TĘSTINUMAS

1. Pirmieji dviračių takai nutiesti talkų būdu 1995 -1997 m.,

2 Seminaras Panevėžyje ir Vilniuje „Dviračiai Lietuvoje“ ,1999m– Savivaldybių atstovai ir dviratininkai ,kartu su Danijos aplinkos apsaugos agentūra.

3. Lietuvos respublikos Bevariklio transporto įstatymo paruošimas (su dviratininkų atstovais) ir priėmimas Seime -2000m

4.Kelių eismo taisyklių papildomų reikalavimų dviratininkams pakeitimas pagal Bevariklio transporto Įstatymo nuostatas - 2002 m. ( LDB – Lietuvos dviratininkų bendrija ruošia naujus pasiūlymus)

5 .Dviratininkų , apvažiavusių pasaulį priėmimas(1999m.) ir Japonų dovanos panevėžiečiams – Taikos stulpo Senvagėje (2000m.) atidengimas .

6. Pagalba kitiems: Šiauliai - Apžiūrėjimas Panevėžio dviračių takų 1997 m. straipsnis „Šiaulių naujienose“ Su šiaulietiškomis ambicijomis - Panevėžio dviračių takais. 1998 m su Šiaulių entuziastais išnagrinėti dviračių takai Šiauliuose ir pateikti pasiūlymai dėl jų plėtros. Analogiški pasiūlymai paruošti su Liepojos (1991m ) ,Kuldigos 2008 ir 2009 m.(Latvija ) miestų dviračių takų entuziastais ir Savivaldybių atstovais.

7.Vidmanto Urbono palydos dviračiais ,jam plaukiant Nemunu (460 km.) -1999 m.

8. BMX (Mažųjų dviračių ) stadiono įrengimas , paskesnis jo rekonstravimas ir varžybų organizavimas -Vadovas Stasys Kavaliauskas

9 . Ekstremalaus sporto aikštelių įruošimas ir treniruočių organizavimas Parko g. stadione ir prie Babilono -2 .Vadovas Rimantas Petrauskas.

10. Dviračių saugojimo aikštelių ir privažiavimo prie 14 mokyklų („Žemynos“ , J.Paltaroko J. Balčikonio ir kt. ) įrengimas – mokyklų administracijos , Alfonsas Barauskas.

11. Investicinės programos „Panevėžio dviračių takai „ (1997 m.) parengimas ir Panevėžio m. esamos ir numatomos dviračių takų trasos įrengimas.- projektavimo organizacijos , Panevėžio miesto savivaldybė. Konsultantas Alfonsas Barauskas.

12 Nusipelnę panevėžiečiai, asmeniškai dalyvaujantys sporte ,sveikuoliškame judėjime, ekologiško transporto infrastruktūros plėtroje, pradedant nuo 1996 metų :

Kazimieras Ilginis , Bronislavas Pliavga, Alfonsas Garuckas , Vidmantas Urbonas, Valerijus Konovalovas, Stanislovas Kavaliauskas ,Virginijus Benašas, Alfonsas Barauskas , Simona Krupeckaitė, Antanas Jakimavičius.

13. Ateityje planuojama patikslinti Investicinės programos projektus, parengti Skaistakalnio it Kūnu kultūros ir sporto parkų (su Cido arena) apjungimo programą, įrengiant modernišką dviračių –pėsčiųjų taką pagal Nevėžio upę nuo Pajuosčio iki Berčiūnų ir Šuojos upės . Minėtos trasos įrengimui su Panevėžio dviračių takų specialistais bendradarbiaus ir konsultuos konsultantas iš Olandijos One Krist.

2010 m. vasaris 18 d.

Panevėžio klubo „Dviračiai“ valdybos pirmininkas Alfonsas Barauskas


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007
[ Time : 0.018s | 15 Queries | GZIP : Off ]